Wybielanie zębów – co warto o tym wiedzieć?

Białe zęby to marzenie każdego z nas. Niestety, czy tego chcemy czy nie upływ czasu, przyjmowanie różnych leków, błędy w pielęgnacji sprawiają, że nasze zęby stają się żółte i pojawiają się na nich przebarwienia. Na szczęście są metody, które sprawią, że uśmiech będzie naszym atutem. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to najlepszy sposób na zyskanie pewności siebie i podniesienie własnej atrakcyjności. Oto, co warto wiedzieć o wybielaniu zębów.

Domowe eksperymenty z wybielaniem zębów często kończą się źle. Popularne, ogólnodostępne produkty nierzadko powodują stany zapalne dziąseł i trwałe odbarwienia szkliwa. Wybielanie zębów pod okiem fachowca to jedyny sposób, aby sobie nie zaszkodzić, a także bezpiecznie i bez bólu uzyskać wymarzony kolor zębów.

Kto może się poddać wybielaniu zębów?

Kto chce poddać się zabiegowi wybielania, musi mieć zdrowe zęby i dziąsła. Stany zapalne w jamie ustnej, niedokończone leczenie kanałowe, braki w wypełnieniach są przeciwwskazaniem do zabiegu. Wybielania zębów nie przeprowadza się też u kobiet w ciąży, karmiących piersią, u osób chorujących na epilepsję i chorobę Parkinsona, a także młodzieży do 16 roku życia.

Na czym polega wybielanie zębów u dentysty?

Nakładki żelowe, pasty wybielające czy inne powszechnie stosowane domowe środki nie zapewniają tak spektakularnego efektu, jak profesjonalny zabieg u dentysty. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym umożliwia bezpieczne pozbycie się ciemnego nalotu z kawy, wina, herbaty czy dymu papierosowego i rozjaśnienie koloru zębów nawet o 4 tony.  Wystarczy, że zęby są zdrowe, bez osadu i kamienia nazębnego. Zabieg jest bezbolesny, nie trwa długo, nie wymaga specjalnego przygotowania.

Wybielanie zębów u dentysty – szybko, bezboleśnie i trwale

Zabieg wybielania zębów składa się z kilku etapów. Najpierw lekarz nakłada na zęby specjalny, mocno skoncentrowany żel rozjaśniający i, by wzmocnić jego działanie, naświetla laserem lub specjalną lampą LED. Po naświetlaniu nakłada ponownie kolejną warstwę. Następnie zęby są płukane i zabezpieczane środkiem z fluorem. Cały proces trwa od około 60 minut. Po zabiegu lekarz wciera specjalny materiał i daje do domu materiał do wcierania. Bardzo często wystarczy już jedna wizyta, aby cieszyć się urokiem białych zębów. Bezpośrednio po wybielaniu zęby mogą być tkliwe, więc zaleca się mycie ich specjalną pastą zmniejszającą wrażliwość.

Przy właściwej pielęgnacji efekt wybielania zębów jest trwały, bo, w zależności od trybu życia pacjenta, utrzymuje się nawet do trzech lat. Zaleca się jednak ograniczenie spożywania produktów, które mogą barwić szkliwo i oczywiście regularne mycie zębów po każdym posiłku. Przez około dwa tygodnie po zabiegu należy ograniczyć jedzenie owoców, picie białego i czerwonego wina, cola-coli, herbaty oraz kawy i soków.

Szybkie i skuteczne wybielanie zębów pod okiem fachowca to bardzo duża zmiana w wyglądzie na plus. Ładne zęby to atrybut ludzi sukcesu. Piękny uśmiech zdobi, pozwala zjednać sobie rozmówców, jednym słowem dodaje atrakcyjności w życiu zawodowym i osobistym. Białe zęby nie tylko są zarezerwowane dla modelek, aktorów czy znanych postaci. Dzięki wybielaniu zębów w naszym gabinecie stomatologicznych uśmiech jak z reklamy może stać się Twoim atutem.