Logo

Piękne, zdrowe i białe zęby

Odwrażliwianie zębów wraz z ich wybielaniem - kombinacja ta nie musi być już tylko w sferze marzeń!

Co wyróżnia system PREVDENT wśród innych produktów wybielających dostępnych na rynku?
System PREVDENT to pierwszy produkt, który wybiela zęby i jednocześnie korzystnie wpływa na szkliwo, dzięki zawartemu w skadzie nano-Hydroksyapatytowi (nHAp). Substancją wybielającą jest 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) połączony z nHAp. W wyniku zmieszania tych dwóch składników powstaje piana, która przenikając głęboko do kanalików zębinowych, odbudowuje uszkodzone szkliwo. Po zabiegu zęby są bielsze i zdrowsze.
Image
Image

Co to jest nano-Hydroksyapatyt?

Hydroaksyapatyt jest głównym składnikiem szkliwa zębów, ok. 97%. Wytwarzany sztucznie w postaci nanocząsteczek, dzięki odpowiedniemu stosunkowi wapnia do fosforu, wykazuje identyczne właściwości, jak jego naturalny odpowiednik. Przenikając głęboko do kanalików zębiny, nHAp łączy się z minerałem obecnym w zębach - remineralizacje szkliwo i w ten sposób minimalizuje bolesną nadwrażliwość. Po zabiegu zęby są jaśniejsze, a ich powierzchnia gładka i błyszcząca.
Jak przebiega procedura PREVDENT?

Etap 1
Zabezpieczenie jamy ustnej i nałożenie preparatu ochronnego na dziąsła.
Loader
15–20 minut

Etap 2

Aplikacja na zęby preparatu usuwającego przebarwienia. Nałożenie aktywnej piany wybielającej na zęby i włączenie lampy (sesja trawa 10 minut ). Kilkukrotne powtórzenie powyższych czynności.
Loader
ok. 1 godziny

Etap 3
Usunięcie zabezpieczeń z jamy ustnej. Aplikacja serum PREVDENT, które zawiera dużą ilość skoncentrowanego nano-Hydroksyapatytu (sesja trwa ok. 3 minut).
Loader
10–15 minut
Przed i po zabiegu PREVDENT

Jakie są zalecenia po zabiegu?
Należy trzymać się zasady: nie powinienem jeść niczego, co mogłoby ubrudzić białą koszulę! Co najmniej 24 godziny po zabiegu zaleca się utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów zawierających jakiekolwiek barwniki (kawa, herbata, cola, czerwone wino, sos sojowy, jagody, buraki itp.).
Czy zabieg jest bezpieczny?
System PREVDENT jest całkowicie bezpieczny i zgodny z najnowszymi wymogami prawa unijnego. Procedura może być stosowana tylko w gabinecie stomatologicznym.
Jakie są efekty zabiegu?
Od razu po zabiegu zęby mogą być nawet o 7-8 odcieni jaśniejsze od stanu wyjściowego. Rezultat ten będzie oczywiście zależał od indywidualnych uwarunkowań oraz aktualnego koloru zębów.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg PREVDENT jest niemal bezbolesny, a  procedura jest rekomendowana także dla osób z nadwrażliwością zębów. W niektórych przypadkach może pojawić się dyskomfort po wybielaniu, który ustępuje do 24 godzin po zabiegu. By minimalizować dyskomfort, który może pojawić się po zabiegu, rekomendujemy użycie serum PREVDENT, które łagodzi nadwrażliwość zębów.
Jak długo moje zęby pozostaną białe?
Efekt zabiegu może utrzymać się od 2 do 3 lat. By dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, należy unikać spożywania dużej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina, itd. oraz palenia papierosów. Na kolor zębów ma wpływ także higiena jamy ustnej. Regularne używanie pasty do zębów marki PREVDENT pomaga utrzymać biel zębów.
Czy jest to zabieg drogi?
Jeżeli weźmiesz pod uwagę, że po zabiegu Twoje zęby będą bielsze i zdrowsze to jest inwestycja, która się opłaca. Pamiętaj, piękny uśmiech dodaje pewności siebie!