Implantologia


Zapewniamy Państwu profesjonalne porady dotyczące implantów, konsultacje z chirurgami – implantologami oraz kompleksowe usługi implantologiczne.

Zapraszamy do kontaktu z gabinetem stomatologicznym Samed

 

Czym są implanty? Implantami nazywamy tytanowe łączniki, które umieszczamy w kości szczęki lub żuchwy. Mocujemy nimi naturalną kość z sztucznymi zębami. Fenomenem odkrytym w 1965 roku przez prof. Ingvara Branemarka  i wykorzystywanym w implantologii jest fakt że tytan jest traktowany przez kość zupełnie naturalnie, w rezultacie czego tkanka kostna zwyczajnie łączy się z implantem. Nic więc dziwnego, że osoby po wszczepie implantu czują “nowy ząb” jakby był integralną częścią ich organizmu.

Najważniejsze zalety implantów stomatologicznych:

  • wstawianie implantów i uzyskanie pięknego uśmiechu w bardzo krótkim czasie,

Jeśli chodzi o wstawianie implantów to ma ono różne przyczyny. Zazwyczaj jest to potrzeba zastąpienia zęba usuniętego dentystycznie z powodu brak możliwości wyleczenia. Czasem jednak na implanty decydują się osoby będące po wypadku, w którym jakiegoś zęba straciły. Szczególnie ten drugi przypadek wymaga szybkiej interwencji, na przykład gdy osoba poszkodowana musi posiadać nienaganny uśmiech na co dzień. Nieszczęśliwe są też sytuacje, kiedy przed ważna imprezą, jaką jest przykładowo ślub, wydarzy się wypadek w postaci utraty zęba. W takich sytuacjach krótki czas konsultacji i montażu implantu jest na wagę złota. Gdzie zatem szybko dostać implanty? Poznań Grunwald to miejsce gdzie znajduje się nasza placówka Samed oferująca wstawianie implantów nawet w bardzo krótkim czasie.

  • doskonałe dopasowanie do ust pacjenta,

Implanty charakteryzują się tym, że mocowane są w kości szczęki lub żuchwy. W ten sposób idealnie przylegają one do naszego dziąsła oraz sąsiadujących zębów. Każdy implant wykonywany jest specjalnie dla danej osoby, dlatego też jego parametry są dopasowane idealnie do naszych ust. Zapobiega to nieprzyjemnemu odstawaniu i odznaczaniu się zęba, a skutkuje równym i pięknym uśmiechem. Co więcej, przy wytwarzaniu implantu wybiera się również jego kolor – tak, aby jak najbardziej był dopasowany do naszych zębów. Jeśli szukamy zatem rozwiązania na ubytki, które służyć nam będzie praktycznie całe życie, warto zdecydować się na implanty. Poznań Grunwald oferuje wiele placówek zajmujących się wstawianiem implantów, pośród których znajduje się Samed.

  • komfort jaki dają implanty podczas jedzenia i picia (zbliżony do naturalnych zębów),

Posiadanie implantów wiąże się z wieloma korzyściami, przez które są one wygodniejsze i lepsze niż tradycyjne protezy. Jako, że implant mocowany jest na stałe w kości szczęki lub żuchwy, jego przesunięcia sprowadzane są do minimum. Z powodu idealnego dopasowania implantu do naszej szczęki, codzienne jedzenie i picie nie przysparza nam żadnej niewygody. Biorąc pod uwagę to, że jest on kompatybilną częścią naszego uzębienia, czynności te wykonywane są przez nas naturalnie. Nawet jeśli w obecnej chwili posiadamy tradycyjną protezę, w każdym momencie możemy zdecydować się na zamianę jej na implanty. Poznań Grunwald to miejsce gdzie znajduje się placówka Samed zajmująca się nie tylko leczeniem dentystycznym, ale i również stomatologią estetyczną.

  • stosowanie implantów najczęściej nie wymaga modyfikowania zdrowych zębów,

Decydując się na wstawienie w nasz ubytek implantu, musimy wpierw przejść szereg konsultacji, dzięki którym dowiemy się w jaki sposób zostanie on przymocowany. Najprostsze braki, zatem jednego zęba, są zazwyczaj rozwiązywane w ten sam sposób. Implant umieszczany jest w kości żuchwy lub szczęki i mocowany między dwoma zdrowymi zębami. Ten sposób uzupełniania ubytków jest nieinwazyjny, jeśli chodzi o ingerencję w nasze obecnie uzębienie.

  • implant dentystyczny to trwałe rozwiązanie, najczęściej na całe życie.

Jeśli szukamy trwałego sposobu na uzupełnienie ubytku, idealne okażą się dla nas implanty. Poznań Grunwald to miejsce, gdzie znajduje się nowoczesna placówka Samed, zajmująca się właśnie stomatologią estetyczną. Oferuje nam ona dopasowane do naszej szczęki oraz koloru zębów implanty, które będą nam służyć całe życie.