Czym jest stomatologia estetyczna?

Samed Poznań

Stomatologia estetyczna to korygowanie kształtu zębów, zmiana ich ustawienia, koloru, naprawa uszkodzeń oraz uzupełnianie ubytków. Dzięki tym zabiegom zęby stają się ładniejsze, bielsze, zdrowsze, a jak wiemy piękny uśmiech dodaje urody w każdym wieku.

Uśmiech jak z okładki był przez wiele lat dla Polaków nieosiągalnym marzeniem. O implantach, licówkach czy porcelanowych koronach mało kto słyszał, a ich cena pozostawała poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Dziś dostępność tych zabiegów jest na tyle duża, że brzydkie zęby nie muszą już być problemem.

Magia pięknego uśmiechu

Ładne, lśniące zęby to marzenie wielu pacjentów. Uśmiech zjednuje ludzi, budzi zaufanie, jest istotnym, pozawerbalnym czynnikiem pomocnym w komunikacji. W szerszej perspektywie zadbane zęby świadczą o witalności, szczęściu i dobrym samopoczuciu.

Świadomość, że możemy szeroko się uśmiechnąć dodaje pewności siebie. Ludzie zadowoleni z życia i radośni łatwiej nawiązują przyjaźnie i osiągają sukcesy zawodowe. Dbanie o zęby to inwestycja w siebie, która się opłaca.

Na prezencję naszych zębów bardzo duży wpływ mają czynniki, na które nie mamy wpływu: naturalny kolor, wielkość i kształt, a także zgryz czy kondycja dziąseł. Stomatologia estetyczna oferuje liczne zabiegi, które mogą skorygować niedoskonałości np.: zmianę koloru zębów i ich prostowanie, usuwanie przebarwień, wymianę plomb na wypełnienia w kolorze zębów. Częstym problemem, z którym zgłaszają się pacjenci są też nieładny kształt zębów np.: zęby małe, zbyt krótkie, uszkodzone po wypadkach i urazach, a także diastema lub ubytki.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Wśród zabiegów stomatologii estetycznej można wymienić:

– skaling i piaskowanie zębów

– zmiana koloru zębów: wybielanie zębów

– korony porcelanowe, mosty, licówki

– zmiana kształtu zębów (m.in.: skracanie i wydłużanie): konturowanie, stripping

– uzupełnianie ubytków przez implanty

– protezy ruchome

– wymiana wypełnień

– korekta ortodontyczna: aparaty stałe, ruchome, nakładka Clear Aligner

Każdy uśmiech jest niepowtarzalny. Od umiejętności lekarza zależy efekt zabiegów prowadzonych w ramach medycyny estetycznej. W naszej klinice poświęcamy wiele czasu na rozmowę i wywiad z pacjentem, by poznać jego potrzeby i oczekiwania. Proponujemy działania, które zapewniają maksymalny efekt w szybkim czasie i są jak najmniej obciążające dla pacjenta. Bardziej skomplikowane i trwające dłużej zabiegi poprzedzamy przygotowaniem planu leczenia i uzgodnieniem z pacjentem wszystkich jego etapów. W ten sposób możemy z każdego uśmiechu wydobyć, to co najlepsze.

Dbanie o zęby pod okiem fachowców zapewni nam nie tylko dobry wygląd, ale również zdrowie. Prawidłowo ustawione, pielęgnowane zęby to najlepsza profilaktyka przed próchnicą i paradontozą czy innymi chorobami przyzębia.