Czym jest mezoterapia?

Samed Poznań

Mezoterapia to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających. Kobiety kochają ją za szybki i spektakularny efekt, uniwersalne zastosowanie, a także stosunkowo niewielką uciążliwość.

Drobne zmarszczki, przebarwienia, wiotka skóra, wypadanie włosów, cellulit, rozstępy. Z takimi problemami boryka się większość kobiet. Mezoterapia igłowa to zabieg, który pozwala się z nimi skutecznie uporać, a Dermapen to jedna z najnowocześniejszych, bezpiecznych i skutecznych metod poprawiania urody na rynku.

Innowacyjny system nakłuwania Dermapen sprawia, że efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza, a wykonywanie serii zabiegów sprawia, że efekt jest nieporównywalny nawet ze stosowaniem najlepszych i najdroższych kremów. Drobne zmarszczki znikają, skóra wygląda młodziej, jest bardziej elastyczna i jędrna. Urządzenie Dermapen można wykorzystywać nie tylko do zabiegów w obrębie twarzy, choć tu, ze względu na niewielkie rozmiary, sprawdza się idealnie, zwłaszcza w okolicach oczu i ust. Mezoterapia igłowa skutecznie usuwa też defekty urody na brzuchu, udach, pośladkach, dłoniach czy dekolcie.

Mezoterapia przy użyciu urządzenia Dermapen

Zabiegi Dermapen są bezpieczne. Igły są jednorazowe i bardzo cienkie, a głębokość iniekcji (od 0,5 do 2,5 mm) można dobierać indywidualnie do kondycji skóry. W zależności od wskazań i problemu, dzięki pulsującym mikro nakłuciom (nawet 1300 nakłuć na sekundę) w głąb skóry wprowadzane są różne substancje aktywne: koktajle witaminowe, kwas hialuronowy, kolagen lub osocze bogatopłytkowe. W ten sposób poprawia się gęstość skóry, stymulowana jest produkcja naturalnego kolagenu, a także zdolność tkanek do regeneracji i samoleczenia. Zabieg trwa około pół godziny.

Bezpośrednio po nim nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu przez 4 tygodnie. Przeciwwskazaniem do zabiegu mezoterapii igłowej przy użyciu urządzenia Dermapen jest ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, a także aktywna opryszczka i trądzik.

Sprawdź, jak działa Dermapen

Spektakularny efekt

Urządzenie Dermapen pozwala na skuteczne zredukowanie problemów w różnych obszarach. W jednym cyklu zabiegów można zauważyć widoczną poprawę gęstości skóry i ujednolicenie jej kolorytu, zmniejszenie widoczności zmarszczek, porów, blizn, sińców pod oczami, spłycenie rozstępów, zahamowanie wypadania włosów.

Częstotliwość zabiegów jest ustalana indywidualnie. Najczęściej rekomenduje się przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów w odstępach dwutygodniowych lub miesięcznych. Pierwsze efekty widać już po pierwszej wizycie. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca od ostatniego zabiegu.

Mezoterapię, tak jak wszystkie zabiegi kosmetyczne, najlepiej jest przeprowadzać pod okiem fachowców, bo tylko w ten sposób mamy pewność, że wszystkie preparaty będą najwyższej jakości, sam zabieg zostanie odpowiednio wykonany, a ewentualne przeciwwskazania wykluczone.

Mezoterapia wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, które nie chcą bez przerwy tuszować swoich niedoskonałości przy pomocy makijażu albo decydować się na bardziej inwazyjną ingerencję przy pomocy skalpela. Warto też mieć na uwadze, że nasz wygląd zewnętrzny w dużej mierze zależy od zębów. Ładny uśmiech zjednuje otoczenie, dodaje atrakcyjności i pewności siebie. Cena aparatu ortodontycznego w Poznaniu jest często dużo bardziej korzystna niż mogłoby się wydawać, więc w trosce o urodę koniecznie trzeba zadbać również o estetykę uśmiechu.

Warto wiedzieć, że Dermapen wykorzystuje się także do usuwania rozstępów na nogach czy piersiach, a także przy nakłuwaniu skóry głowy, co eliminuje wypadanie włosów.