Co to jest mezoterapia?

Monica Bellucci, Nicole Kidman und Penelope Cruz należą do najbardziej znanych orędowniczek mezoterapii. Przekonały się do niej także setki mniej znanych osób, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd lub w widoczny sposób poprawić kondycję swojej skóry.

Mezoterapia jest stosowana od ponad 50 lat. Działanie to łączy bodźce fizyczne i farmakologiczne. Dzięki specjalnemu urządzeniu Dermapen, które jest wyposażone w 12 maleńkich, jednorazowych i molibdenowych igieł, możliwe jest dostarczenie bezpośrednio w głąb skóry koktajlu odżywczych substancji: witamin, kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego. Niewielkie iniekcje (1300 wkłuć na sekundę na głębokość do 2,5 mm) są wykonywane w miejscowym znieczuleniu. Drobne ślady wkłuć goją się w ciągu kilku dni. Cały proces trwa od 30 do 45 minut i nie ma niemal skutków ubocznych, a efekty są spektakularne. Po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, dlatego do pielęgnacji po zabiegu stosuje się preparaty łagodzące pieczenie i przyspieszające proces regeneracji skóry.

Mezoterapia – skuteczny sposób na zmarszczki i nie tylko

„Zastrzyki młodości”, bo tak często również określa się mezoterapię, to najlepszy niechirurgiczny sposób na odmłodzenie i poprawę kondycji skóry. Zdolność regeneracji skóry zmniejsza się z wiekiem. Ważne dla jej elastyczności kolagen, elastyna i kwas hialuronowy nie są już produkowane w wystarczającej ilości. Skóra traci blask, napięcie, pojawiają się na niej zmarszczki. Bez operacyjnych ingerencji trudno jest uzyskać widoczną poprawę wyglądu. Dzięki mezoterapii zwiększa się przekrwienie, przepływ limfy. Poprawia się także zdolność regeneracji tkanek, a co za tym idzie widoczna jest poprawa wyglądu.

Mezoterapia – widoczna poprawa wyglądu już po pierwszym zabiegu

Spektakularne efekty, które udaje się uzyskać dzięki tej technice są zauważalne przy zwalczaniu cellulitu, wypadaniu włosów, wiotczeniu skóry, niwelowaniu zmarszczek, rozstępów, sińców pod oczami, blizn i porów. Zabiegi te można stosować na twarz, ramiona, dłonie, dekolt, brzuch, pośladki, skórę głowy.

Mezoterapię stosuje się także jako zabieg o charakterze profilaktycznym. Jej głównym celem jest zmniejszenia objawów starzenia się skóry (np. zmarszczek i zwiotczenia skóry). Zabieg ten powoduje rewitalizację skóry stymulując jej naturalne właściwości regeneracyjne, dlatego też cieszy się bardzo dużą popularnością.

Pierwsze zabiegi mezoterapii mogą wykonywać już 30-latki, bo nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć o siebie dbać. Zwłaszcza jeśli mówimy o sposobie, który jest tak skuteczny i niesie z sobą same dobrodziejstwa dla skóry. Dbanie o siebie powinno stać się nawykiem, a czas i środki przeznaczone na poprawę urody, to inwestycja w siebie, na którą zasługuje każda z nas. Wiosna to okres, kiedy większą wagę przywiązujemy do wyglądu i poprawy samopoczucia. Zabieg mezoterapii przy pomocy urządzenia Dermapen przeprowadzony pod okiem fachowców to najlepszy sposób, by odjąć sobie lat i z uśmiechem patrzeć w lustro.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę małych dawek mieszaniny substancji leczniczych tzw. koktajli. Ich dokładny skład uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i stanu skóry. Stanowi ona sposób na złagodzenie najtrudniejszych problemów estetycznych, zwykle jako terapia uzupełniająca. Jest skuteczna i małoinwazyjna. Wykonywana w ustalonej serii daje długotrwałe rezultaty. Zabieg może być przeprowadzony tylko przez lekarza. Zastrzyki podawane są strzykawką zaopatrzoną w bardzo cieniutką igłę, w odstępach 0,5 – 1,5 cm. Ból podczas wstrzyknięć jest niewielki, ale przy niskim progu wrażliwości można go zminimalizować znieczulając miejsca iniekcji kremem Emla lub specjalnym aerozolem znieczulającym. Powikłania po takiej interwencji są nieliczne (rumień, obrzęk, siniaki, krwiaki i bardzo rzadko reakcje alergiczne) i są one krótkotrwałe (maksymalnie utrzymują się kilka dni). Pragnąc zminimalizować ryzyko pojawienia się krwiaczków należy zrezygnować ze stosowania aspiryny oraz innych leków, których działanie przede wszystkim obniża krzepliwość krwi. Takie działania prewencyjne powinny zostać wcielone w życie na ok. 2 tygodnie przed zabiegiem. W ostatecznym zabezpieczeniu skóry pomoże wcieranie preparatu z Vit. K, np. Auriderm XO (ok. tydzień wcześniej). Wskazania do zabiegu to regeneracja skóry, wypadanie włosów, cellulit i rozstępy. Przeciwwskazaniami są: alergia, ciąża, okres karmienia piersią, niewyrównana cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne i infekcje na skórze, choroba nowotworowa, stosowanie leków przeciwkrzepliwych.