STOMATOLOGIA ODTWÓRCZA

W dzisiejszym artykule przedstawimy możliwości uzupełnienia braków tkanek zęba w przypadku dużego zniszczenia korony zęba, która nie nadaje się do zwykłej, zachowawczej odbudowy. Często są to metody z pogranicza stomatologii zachowawczej i protetyki lub samej protetyki. Rozwiązania te są trwalsze, bardziej estetyczne i nierzadko są ostatnią szansą dla zęba przed szlifowaniem go pod koronę protetyczną. Na początek trzy alternatywy dla … Read More

SKALING I PIASKOWANIE

SKALING I PIASKOWANIE należą do jednych z najbardziej podstwowych i najważniejszych zabiegów w gabinecie stomatologicznym.Są one pierwszym krokiem w higienizacji jamy ustnej. Higienizacja, zaraz po przeglądzie stomatologicznym jest pierwszym stopniem do poprawy stanu zdrowia jamy ustnej. Profesjonalny zabieg przeprowadzany jest w gabinecie stomatologicznym przez lekarza lub dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. Czym tak naprawdę różnią się te dwa zabiegi? I dlaczego właściwie … Read More

Erozja zębów – co to takiego i jak jej zapobiegać?

Często słyszymy, że nie powinniśmy spożywać napojów gazowanych, soków czy energetyków gdyż mają one niekorzystne oddziaływanie na nasze zęby (i nie tylko!) . Dlaczego? Co takiego jest w popularnej coca-coli i jakie zmiany może wywołać na powierzchni zęba?

5 najczęściej zadawanych pytań przed wybielaniem zębów

Zdrowe i lśniące zęby to wizytówka każdego z nas. Białe zęby dodadzą nam pewności siebie i poprawią samopoczucie. Oczywiście nie tylko o wygląd chodzi, a przede wszystkim o zdrowie. Decydując się na zabieg wybielania zębów warto wiedzieć kilka podstawowych informacji. W dzisiejszym wpisie odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania, które pacjenci zadają przed zabiegiem wybielania.

Aparat ortodontyczny – najczęściej zadawane pytania

Proste zęby to zdrowe zęby. Powinien o tym wiedzieć każdy, kto ma problemy z wadami zgryzu. Aby uporać się z nierównymi zębami oraz zadbać o zdrowy i piękny uśmiech warto założyć aparat ortodontyczny. Dzisiaj na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące aparatu i jego użytkowania.

8 prawd i mitów o zdrowych zębach

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i białe zęby. Jednak różne źródła wiedzy podają sprzeczne informacje dotyczące dbania o zęby. Postanowiliśmy w dzisiejszym wpisie podzielić się 10 prawdami i mitami o zdrowych zębach. Oto porady, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.

Zęby mleczne – dlaczego trzeba je leczyć?

Prawidłowe dbanie o uzębienie dziecka jest ważne na każdym etapie jego rozwoju. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci regularnego szczotkowania zębów, a także zabieramy na pierwsze wizyty w gabinecie stomatologicznym. Warto pamiętać o tym, że pomimo tymczasowości zębów mlecznych, nie należy bagatelizować problemów, jakie mogę się pojawić. Nie tylko trzeba je czyścić, ale także należy je leczyć.

7 najczęściej zadawanych pytań przed leczeniem kanałowym

Ból zęba dotyka każdego z nas. Nie zawsze świadczy o problemie z samym zębem, ale często jest nieprzyjemny i skłania do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Aż 90% bólów zęba spowodowanych jest problemami z miazgą zębową. Ta najbardziej wewnętrzna część zęba, składająca się z nerwów i naczyń krwionośnych, powoduje, że chcemy odwiedzić dentystę jak najszybciej.

Dziecko u stomatologa – czy jest się czego bać?

Większość z nas boi się stomatologa. Na samą myśl o wizycie dostajemy gęsiej skórki i odwlekamy spotkanie z lekarzem tak długo, jak tylko to możliwe. Czasami nawet za długo, kiedy ból zęba staje się nie do wytrzymania. Dlaczego tak bardzo boimy się dentysty i skąd przekonanie, że wizyta będzie bolesna? Wszystko przez złe doświadczenia z dzieciństwa…

Co warto wiedzieć o implantach?

Implanty stomatologiczne to jeden z najnowocześniejszych sposobów protezowania zębów, dlatego też zyskuje coraz większe grono zwolenników nie tylko wśród lekarzy, ale przede wszystkim wśród pacjentów. Najnowsze technologie zapewniają coraz lepsze dopasowanie wszczepów, dzięki czemu odrzucanie implantów jest coraz rzadsze, a pacjent nie odczuwa różnicy pomiędzy zębami naturalnymi a wszczepem. W dzisiejszym wpisie o tym, co warto wiedzieć o implantach.